Pęczniejące taśmy gumowe i profile bentonitowe

W pracach budowlanych bardzo często stosuje się wyroby z bentonitu oraz kauczuki. Bentonit to skała ilasta o bardzo dużych możliwościach absorpcyjnych.

Z tych powodów pęczniejące taśmy i profile bentonitowe świetnie nadają się do uszczelniania przerw technologicznych w budynkach i obiektach inżynieryjnych, w tym także betonowe złącza konstrukcyjne zlokalizowane pod ziemią i nad ziemią, np. płyt dennych i głowic pali.

Można nimi również uszczelniać przerwy robocze. Chronią przed przedostawaniem się wody, dzięki czemu zapobiegając korodowaniu elementów i przenikania wilgoci. Można stosować je zamiennie lub w miejsce np. blach uszczelniających.

Pęczniejące taśmy i profile bentonitowe zaleca się również do izolowania rur przechodzących przez ściany konstrukcyjne. Właśnie dlatego są powszechnie stosowane przez Generalnych Wykonawców, deweloperów, spółdzielnie i firmy budowlane.

Hydrofilowe taśmy pęczniejące na bazie kauczuku bentonitu mają jeszcze tę zaletę, że dostosują się do każdego kształtu – nawet tych najbardziej skomplikowanych. Ich zdolność absorpcyjna jest bardzo duża. Potrafią zwiększyć swoją objętość 3,5-krotnie i zachować stabilność kształtu. To sprawia, że idealnie nadają się do uszczelniania przerw roboczych oraz styku płyty ze ścianą