Izolacja płyt fundamentowych

Płyta fundamentowa to rozwiązanie, które sprawdza się w budowie zarówno obiektów jednorodzinnych, wielorodzinnych jak i budowli biurowych posadowionych na nierównym i niepewnym gruncie. Zastosowanie tego elementu znacznie skróci czas potrzebny na wykonanie fundamentu oraz zapewni stabilne osiadanie budynku na niepewnym gruncie.

Kolejnym ważnym argumentem przemawiającym za tą opcją jest stosunkowo łatwe i pewne wykonanie zabezpieczeń przeciwwodnych. Izolacja płyt fundamentowych sprowadza się bowiem do wykonania szczelnej izolacji spodu płyt fundamentowych za pomocą różnych rodzajów materiałów hydroizolacyjnych takich jak np. termozgrzewalnej papy, folii polietylenowej, membrany bitumicznej, hydroizolacji uszczelniającej poprzez krystalizację. Może też polegać na nałożeniu hydroizolacyjnego preparatu bitumicznego.

Dzięki temu obiekt staje się odporny na intensywne podciąganie kapilarne i niebezpieczeństwo ze strony wysokiego poziomu wód gruntowych.. Po wylaniu płyty fundamentowej ze względów eksploatacyjnych zalecamy wykonanie zatarcie jej ze spadkami, co ułatwi zdecydowanie ewentualne naprawy podczas eksploatacji budowli.

Izolacja płyt fundamentowych to kwestia, której nie wolno zaniedbywać. By uniknąć przykrych niespodzianek eksploatacyjnych, podczas prac warto używać produktów sprawdzonych producentów. Ich marka jest gwarancją, że wykonane zabezpieczenia wytrzymają próbę czasu. W ten sposób unikniemy dodatkowych kosztów w postaci napraw.